Türk Tuborg A.Ş. “Kadın Varsa İmkansız Yoktur” Projesi

09Mar '19

Türk Tuborg A.Ş. “Kadın Varsa İmkansız Yoktur” Projesi

Türk Tuborg A.Ş. “100% Gönüllüyüz” kapsamında gazeteci Tuluhan Tekelioğlu’nun “Yapabilirsin” belgeselinin Türkiye genelindeki gösterimlerini ve belgeselde yer alan öncü kadınlarla yapılacak söyleşileri içeren yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Projeyle; Türkiye’nin farklı coğrafyalarında hayallerinin peşinden gitmiş, sadece kendini değil çevresini de değiştirmeyi başarmış 9 ilham veren kadını tanıtan “Yapabilirsin” belgeselinden yola çıkarak yeni kadınlara ilham verilmesi hedefleniyor. Türkiye genelinde kadınlara “Sen de Yapabilirsin” diyerek onları yüreklendirmek için başlatılan sosyal sorumluluk projesi, 20 Aralık 2018’de Kars’ta, 9 Mart’da İzmir’de. 3 Mayıs’ta Adıyaman’da ve 13 Haziran’da Mersin’de olmak üzere Anadolu’nun 4 farklı şehrinde pek çok kadınla buluştu. “Yapabilirsin Film Gösterimi ve Söyleşi” etkinliği ile bugüne dek yaklaşık 2 bin kadına ulaşıldı.

Yapabilirsin Belgesel filminin kahramanları ;

-“Emek vermediğin hiçbir işte tohum tutmaz, filiz yeşermez.” diyerek Kars Kaz Evi’ni kuran ve Kars’taki ilk            kadın girişimci unvanına sahip olan Nuran Özyılmaz.

“Yapamazsın! Sen kadınsın! ” denmesine rağmen Türkiye’nin ilk kadın F16 Pilotu olan Berna Şen.

Köyünü dünyaya tanıtmak için duvarları kendi sanat anlayışı ile boyayan çiftçi Nuran Erden.

9 çocuklu bir ailenin en büyük kızı ve 8 kardeşin okuması için çabalayan abla, kariyerinde başarılı avukat Altın Mimir.

Büyük engellere rağmen hayata tutunan milli halterci Nazmiye Muslu Muratlı.

Asıl mesleği doktorluk olup insanların hayatlarını Kadın Cinayetlerini Durduracağız platformunu kurarak da kurtaran Gülsüm Kav.

Önce oğlunun daha sonra tüm insanların hayatına yararlı olabilecek şeyler üreten gıda mühendisi Aslı Elif Tanuğur.

Türkiye’nin doğusunda olanakların en düşük seviyede olduğu bir okulda çocuklara müziği sevdiren ve çocukların minik kalplerine dokunmuş müzik öğretmeni Ece Apaydın.

Mersin’in Arslanköy’ünden çıkmış, ilkokul mezunu oyun yazarı ve yönetmeni olan Ümmiye Koçak.