Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası - "Türkiye'nin ilk Kurumsal Kadın Yelken Kupası"

 
Türkiye Yelken Federasyonu’nun himayesinde, İstanbul Yelken Kulübü’nün işbirliği ile 7-8-9 Eylül 2018  tarihlerinde 3'üncüsü düzenlenen "Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası", kadınların yelken sporuna olan ilgisini desteklemeyi ve geliştirmeyi, yeni sporcular yetiştirmeyi ve kamuoyunda yelkene olan ilgiyi arttırmayı amaçlamaktadır.

Önümüzdeki yıllarda gelenekselleşerek Uluslararası nitelik kazanması hedeflenen Kupanın, ülkemizdeki kadın yelkenciliğini desteklemesi ve kadın yelkencileri motive etmesi hedeflenmektedir. 

Özellikle kurumsal arenada iş hayatındaki kadının takım olma, hedefe ulaşma, zor koşullarla mücadele ve doğa ile bütünleşme yeteneğini geliştiren bir doğa platformu oluşturması amaçlanmaktadır. Kadın yelkencilerin yarıştığı bu özel Kupa’nın, kadın duyarlılığını yansıtacak bir sosyal sorumluluk boyutu olması da hedeflendi. Bu fikirden hareketle, her yıl Kupa gelirinin bir bölümü ile kadınlara yönelik çalışmalar yapan saygın bir Vakıf desteklenecektir. 
 
2016 ve 2017 yıllarında, kadın ve aile konusunda ülkemizin en önde gelen vakıflarından Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV)’e katkı sağlandı. Bu şekilde hem Türkiye’de yelken sporunun gelişimine katkıda bulunuldu hem de ihtiyacı olan kadın ve çocuklara destek sağlanmış olundu. 2018 yılında da Kupa gelirleriyle belirlenen bir STK'ya destek sağlandı.

Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası katılımcı kurumları arasında Arçelik A.Ş., Atak Akademi, Borusan Otomotiv, Burgan Bank, Dunapack Dentaş Packaging, Doğuş Grubu, Eker, Fiba Faktoring, Ford Otosan, Garanti Bankası, Garanti Emeklilik, HDI Sigorta, Innova, Mercedes Benz, Permolit Team Ladies, Pupa Doğuş Üniversitesi, Ravago, Sahibinden.com, Sultans Of The Sea, Türk Telekom, ve AÇEV gibi önemli isimler yer aldı.

Bu yıl, 07-08-09 Eylül  2018 tarihlerinde gerçekleştirilen  Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için http://www.denizkiziyelkenkupasi.com/